change language
sei in: home - rassegna stampa newslettercontattilink

Sostieni la Comunità

  

wz.lviv.ua

29 Novembre 2010

Безхатченком може стати кожен

Бездомних ніби не помічають, а їх стає все більше і більше...

 
versione stampabile

З наближенням зими громадські благодійні організації благають владу та суспільство допомогти бездомним людям чим можуть. Найбільше безпритульних людей в Україні померли на вулиці від морозів у 2006 році – 789. Тоді була одна з найсуворіших зим. Щороку від холодів взимку Україна втрачає чимало безпритульних. У Європі проблему із бездомними вирішують не лише соціальними акціями. Там створюють мережу нічліжок і навіть соціальні готелі, де безхатченки реабілітуються доти, доки не отримають документи, роботу. На це потрібні чималі бюджетні кошти, а насамперед – милосердя суспільства.

Поділитися досвідом роботи із безпритульними до Львова приїхали фахівці із Риму. Згідно зі статистикою, у Львові близько трьох тисяч безпритульних. Організатор конференції «Бездомні: невидимі люди Львова» Іванна Синицька запевняє: цифра безхатченків дуже скромна, бо не всі реєструються у відповідних організаціях. «Щороку їх кількість збільшується. Якщо раніше в середньому громадські організації годували по п’ятеро людей на день, то тепер погрітися і отримати теплий одяг приходять 150».

Представники Спільноти Святого Егідія з Риму запевняють: перший крок допомогти безхатченкам – це зрозуміти, що на вулиці може опинитися кожен, тому потрібно їм співчувати, а не дорікати. Другий крок – подолати стереотипи про те, що бездомні «розносять» хвороби, педикульоз (воші), серед них багато крадіїв та п’яниць. Працівники Спільноти Святого Егідія зазначають, що за час роботи з безхатченками жоден із волонтерів не отримав від них «у спадок» навіть вошей. Як сказав на прес-конференції працівник Спільноти Святого Егідія в Римі Алессандро Салаконе, більшість людей у Європі та Україні не помічають бездомних на вулиці, тому вони наче невидимі люди. «Вони ніби пам’ятники, які завжди стоять на вулицях із простягнутою рукою, – каже він. – Саме так безхатченків сприймає суспільство. Люди повинні допомогти, дати їм теплий одяг, їжу, гроші. Проблема бездомних – це проблема суспільства. Ступінь гуманності суспільства визначається не за рівнем життя багатих, у за умовами життя найбідніших».

Експерт радить львівській владі відкрити у місті їдальню для бездомних, спеціальні заклади, де вони могли б помитися. Пан Алессандро вважає, одна нічліжка на майже мільйонне місто – це мізер. У Римі громадські організації, що піклуються про бездомних, організовують соціальні проекти, щоб викликати милосердя у суспільства до таких людей. «Ми пропонуємо керівництву Львова відкрити додаткові нічліжки для бездомних, спеціальну їдальню, – зазначив Алессандро Салаконе. – Звертаємося до керівництва вокзалів та міліції, щоб вони не проганяли безхатченків з вокзалів у люті морози, бо на вулиці вони замерзнуть. Наприклад, у Римі є інші заходи по роботі з бездомними. Допомагаємо чоловікам, яких сім’ї вигнали з дому через сварки, пиятику та скандали. Волонтери фонду намагаються примирити родичів, з бездомним працює психолог». Пан Алессандро запевняє, більшість проблемних чоловіків, з якими попрацювали психологи, повернулися з вулиць у сім’ї.

Іванна Синицька каже, громадські організації звертатимуться до лікарень, щоб ті не відмовляли взимку бездомним і надавали їм медичну допомогу. «На жаль, навіть швидка допомога відмовляється надавати допомогу таким людям. Ми хочемо організувати автобус, котрий би вночі забирав бездомних з вулиць, завозив у нічліжку, щоб зігрітися», – повідомила Іванна Синицька.

Екс-начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталія Федорович, яка була ініціатором створення нічліжки для бездомних у Львові, зауважила, що заклад приймає усіх бездомних, навіть якщо не вистачає ліжок. Цього року у центрі перебування бездомних на вулиці Кирилівській прийматимуть переночувати майже 80 безпритульних. Раніше до центру навідувалися 60-65 людей без даху над головою. «Нічліжка приймає усіх, – каже Наталія Федорович. – Навіть, коли було ніде яблуку впасти, придбали килимки, матраци, щоб бездомні спали в коридорах на підлозі. Головна умова перебування у нічліжці – тверезий стан. П’яних просять протверезитися і потім прийти у нічліжку. Були випадки, коли нетверезі влаштовували дебош – тоді викликали на допомогу міліцію».


 LEGGI ANCHE
• NEWS
4 Febbraio 2018
ROMA, ITALIA

Preghiera e solidarietà nella memoria di Modesta Valenti

1 Febbraio 2018
BARCELLONA, SPAGNA

Anche a Barcellona, la Guida per chi è senza dimora 'On menjar, dormir i rentarse'. Quest'anno diventa una APP, utile per chi ha bisogno di aiuto e per chi vuole aiutare

IT | ES | CA
31 Gennaio 2018
ROMA, ITALIA

'Il miracolo di Modesta': la memoria della donna morta senza soccorsi 35 anni fa, ha dato vita a un movimento di umanità nella città di Roma

IT | ES | FR | CA | ID | HU
31 Gennaio 2018

Gli appuntamenti per ricordare Modesta Valenti e di quanti sono morti a causa della povertà e della vita per strada

30 Gennaio 2018
ROMA, ITALIA

Il ricordo di Modesta Valenti, donna senza dimora che morì senza soccorsi a Termini, davanti alla targa in sua memoria

8 Gennaio 2018

Il 7 gennaio, giorno di Natale per i cristiani d'Oriente, a pranzo con i poveri in Russia, Ucraina e Polonia

tutte le news
• STAMPA
26 Febbraio 2018
Avvenire

Emergenza freddo. Rifugi e parrocchie aperte ai senza dimora

26 Febbraio 2018
Avvenire

Emergenza freddo. Rifugi e parrocchie aperte ai senza dimora

24 Febbraio 2018
La Repubblica - Ed. Roma

Roma, Burian: arriva il gelo dalla Siberia. "Subito più letti per i clochard”

24 Febbraio 2018
Vatican Insider

Maltempo, Sant’Egidio: non lasciamo soli i senza dimora

24 Febbraio 2018
Il Sole 24 ore

Emergenza freddo, S. Egidio: non lasciamo soli i senza dimora

24 Febbraio 2018
Avvenire

A spasso per Milano aiutando l'Africa

tutta la rassegna stampa
• DOCUMENTI

La guida "Dove mangiare, dormire, lavarsi a Napoli e in Campania" 2016

La Comunità di Sant'Egidio e i poveri in Liguria - report 2015

Sintesi, Rapporti, Numeri e dati sulle persone senza dimora a Roma nel 2015

Le persone senza dimora a Roma

La povertà in Italia

tutti i documenti
• LIBRI

Rapporto sulla povertà a Roma e nel Lazio 2012





Francesco Mondadori
tutti i libri