Papież Franciszek przyjął na audiencji Marco Impagliazzo, przewodniczącego Sant'Egidio

Wśród tematów rozmowy dialog międzyreligijny, walka z pandemią i korytarze humanitarne

Papież Franciszek przyjął dziś na audiencji Przewodniczącego Wspólnoty Sant'Egidio, Marco Impagliazzo.

Dialog międzyreligijny, zaangażowanie na rzecz pokoju, korytarze humanitarne i pomoc rodzinom w trudnych czasach pandemii: to według włoskiej agencji informacyjnej ANSA tematy poruszane podczas długiej rozmowy w Watykanie.

Po podróży Papieża Franciszka do Iraku temat dialogu z innymi religiami pozostaje na pierwszym planie i należy go wmacniać, biorąc pod uwagę, że może być dźwignią pokoju na terytoriach szczególnie dotkniętych konfliktami. Papież w szczególny sposób wyraził swoje zaniepokojenie wydarzeniami w północnym Mozambiku, kraju w którym Wspólnota Sant'Egidio jest zaangażowana i obecna od wielu lat.

Jednym z głównych tematów rozmowy między Papieżem a Przewodniczącym Sant'Egidio było także doświadczenie korytarzy humanitarnych, które pozwoliło w sposób legalny i bezpieczny dotrzeć do Włoch tysiącom migrantów, z których wielu już się zintegrowało. Wedle uzyskanych informacji rozmowa dotyczyła także pandemii, która doprowadziła do wzrostu ubóstwa, ale jednocześnie do zwiększenia solidarności. Główną troską jest sytuacja rodzin, biorąc pod uwagę kontekst spadku dzietności jaki ma miejsce we Włoszech. (ANSA)