SOLIDARNOŚĆ

Niedziela Palmowa - znak pokoju dla świata

Niedziela Palmowa rozpoczyna najważniejszy co roku okres dla chrześcijan. Tego dnia od lat Wspólnota Sant'Egidio zaprasza na wspólną celebrację Eucharystii swoich przyjaciół i obdarowuje palmami ubogich przyjaciół. To czas, aby zatrzymać się w modlitwie i refleksji, podążać za Jezusem drogą pasji miłości. Wchodzimy w ten tydzień obadarowując ubogich, staruszków, uchodźców palemkami - znakiem pokoju.

W Warszawie wspólnota razem z dziećmi ze Szkoły Pokoju przygotowała palmy, które wręczyła mieszkańcom zaprzyjaźnionego DPS-u oraz na wspólnej niedzielnej Mszy św.

W Poznaniu w sobotę przedświąteczne spotkanie odbyło się z seniorami, z którymi po uroczystej modlitwie ze święceniem palm przy kawie i herbacie wszyscy malowal pisanki na świąteczny stół. W Niedzielę Palmową zaś kaplica Wspólnoty przy ul. Zielonej wypełniła się zaproszonymi gośćmi - przyjaciółmi z dworca, którzy licznie uczestniczyłi we Mszy św., a potem spotkaniu ze słodkim poczęstunkiem.

W tym roku poznańska wspólnota zaprasza wszystkich do udziału w drodze krzyżowej, która będzie sprawowana w centrum miasta, w Parku im. F. Chopina w Wielki Piatek o godz. 16:30. Z kolei w Poniedziałek Wielkanocny po wieczornej Mszy św. zaprosiła swoich ubogich przyjaciół na poczęstunek przy kościele Św. Jana Vianneya na poznańskim Sołaczu.