BEZDOMNI

Kard. Konrad Krajewski otworzył w Neapolu Dom Przyjaźni Sant'Egidio z "Pralnią papieża Franciszka"

W piątek 12 stycznia, w obecności wielu przyjaciół, kard. Krajewski zainaugurował działalność Domu Przyjaźni Sant'Egidio w Neapolu. W samym sercu historycznego centrum, w pobliżu starożytnych ulic romańskiego miasta, na terenie parafii św. Filipa i Jakuba powierzonej Bractwu Misyjnemu Sant'Egidio otwarto przestrzeń dla najuboższych.
 
Jest to dość duży obiekt: na parterze mieszczą się prysznice dla osób w kryzysie bezdomności oraz Pralnia Papieża Franciszka, powstała dzięki pomocy papieża. Na piętrze znajdują się przychodnie, w których będzie można także skorzystać z opieki stomatologicznej, okulistycznej i kardiologicznej. Następnie udajemy się na drugie piętro, gdzie w dwóch mieszkaniach zamieszkać będzie mogło 12 osób w kryzysie bezdomności.
 
Podczas liturgii odprawionej z okazji otwarcia Domu Przyjaźni w Neaoplu kard. Krajewski przekazał wszystkim serdeczne pozdrowienia od papieża oraz wezwał "do bycia świadkami Bożego miłosierdzia w najciemniejszych zakątkach tego miasta. Jezus - powiedział - potrzebuje nas, aby do nich dotrzeć”.
 
Dzień zakończył się obiadem dla osób bezdomnych, zorganizowanym dzięki pomocy uczniów szkoły hotelarskiej "Elena di Savoia”.