Sant’Egidio w Uvirze w Kongu blisko ofiar strasznej powodzi: 80 tysięcy ludzi bez dachu nad głową

W nocy z 16 na 17 kwietnia na miasto Uvira w prowincji Kivu spadły gwałtowne deszcze. Rzeka Mulongwe wylała, zabierając ze sobą wiele domów. Wstępnie mówi się o 30 ofiarach ofiarach śmiertelnych, wśród których jest dwoje staruszków ze Wspólnoty, 86-letni Angelique i 75-letni Christophe, oraz dwoje dzieci ze Szkoły Pokoju, ośmioletni André i jedenastoletni Guelord.

Szacuje się, że około 80 tysięcy osób zostało bez dachu nad głową. Jak donosi Marie Claire, odpowiedzialna za Wspólnotę: „wiele osób straciło dom i cały dobytek, jaki posiadali, ale Wspólnota jest dla wszystkich nadzieją na dalsze życie, miejscem, gdzie można się udać się po radę i zrozumieć, co się dzieje”.

Ze Wspólnotą udzielamy pomocy osobom w dzielnicy, otworzyliśmy też drzwi siedziby i domów, żeby przyjąć kilkoro staruszków, którzy nie mają schronienia. Deszcze zniszczyły most, który łączył miasto z główną drogą umożliwiającą tranzyt w kierunku Burundi. Sytuację pogarsza dodatkowo izolacja spowodowana koronawirusem. Wspólnota wysłała pomoc, żeby zakupić artykuły pierwszej potrzeby, takie jak namioty, ubrania i maty oraz żywność, aby wesprzeć ewakuowanych.

KONTYNUUJEMY NASZĄ POMOC DLA CIERPIĄCYCH W CZASIE PANDEMII

JEŚLI CHCESZ SIĘ DO NAS PRZYŁĄCZYĆ:

WPŁAĆ DAROWIZNĘ ONLINE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI