news

More united than ever: 12 września spotkanie online młodych z Sant'Egidio

12 Września 2020

Youth for Peace
Youth

Transmisja na żywo o godz. 15:00

Udostępnij

12 września młodzi ludzie z całej Europy wezmą udział w spotkaniu „Global friendship”, łącząc się online z Rzymem. Wydarzenie będzie transmitowane o godzinie 15:00 na stronach internetowych i w sieciach społecznościowych Wspólnoty Sant’Egidio i Młodych dla Pokoju.

Komunikat prasowy

Marco Impagliazzo, przewodniczący Wspólnoty, i młodzi Europejczycy będą rozmawiać o solidarności przeżywanej w ich miastach wraz z Młodymi dla Pokoju.

“More united than ever”, bardziej zjednoczeni niż kiedykolwiek, to tytuł dziesiątej edycji spotkania. W czasie naznaczonym przez Covid-19 ujawnia się nie tylko potrzeba głębszego zjednoczenia społeczeństw na poziomie europejskim – a Global friendship pielęgnuje poczucie przyjaźni między narodami – ale także pilna potrzeba pomocy tym, którzy zostali najbardziej dotknięci kryzysem spowodowanym przez pandemię.

Od Lizbony po Moskwę i od północy po południe kontynentu europejskiego, połączenie zjednoczy pokolenie młodych ludzi, którzy ożywiają ruch pokoju i solidarności z najbiedniejszymi, ze świadomością, że „wszyscy jesteśmy na tej samej łodzi”.