Otwarto nowy kościół w Domu Przyjaźni Wspólnoty Sant’Egidio w Blantyre w Malawi

Pierwszej modlitwie przewodniczył arcybiskup Vincenzo Paglia, który spotkał się ze Wspólnotą podczas swojej wizyty w Afryce

 

Vincenzo Paglia visita la Comunità di Sant'Egidio di Blantyre in MalawiW centrum miasta Blantyre w Malawi mieści się Dom Przyjaźni  Sant’Egidio: kompleks budynków, będący sercem życia Wspólnoty, w którym realizowane są także liczne posługi wobec ubogich. Kilka dni temu zakończyła się tam budowa kościoła, w którym Wspólnota będzie się od teraz gromadzić na modlitwę. W środku prezbiterium umieszczona została pochodząca z Ukrainy duża ikona Oblicza Jezusa.

Wielką radością Wspólnoty był fakt, że pierwszej modlitwie w tym nowym miejscu przewodniczył arcybiskup Vincenzo Paglia, który spotkał się ze Wspólnotą podczas swojej podróży przez kraje południowej Afryki. 

W modlitwie uczestniczyło 650 osób, w szczególności młodych. Pod koniec adwentowego spotkania abp Paglia podkreślił znaczenie nowego budynku, symbolu miłości i obecności Boga w sercu miasta i w sercach swojego ludu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielny poranek abp Paglia przewodniczył Mszy w parafii św. Wincentego à Paulo na peryferiach Blantyre, która powierzona jest opiece pastoralnej ks. Ernesta Kafunsy i ks. Franka Gumbwy, księży z Misyjnej Fraterni Kapłańskiej Sant’Egidio.