OSOBY STARSZE

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Sant'Egidio na placu św. Piotra z papieżem i w wielu miastach na całym świecie, aby uczcić błogosławieństwo długiego życia

Dziś, 23 lipca, obchodzimy Trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka w czwartą niedzielę lipca, aby zgromadzić Kościół wokół kwestii osób starszych.

W tym roku tematem przewodnim jest „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie”. Jak wyjaśnia sam Franciszek w orędziu napisanym na tę okazję, to prowadzi nas do spotkania Maryi i Elżbiety, ikony, do której z kolei nawiązują Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się za nieco ponad tydzień w Lizbonie, a których hasło brzmi: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

Spotkanie pokoleń jest zatem w centrum tego dnia, w którym kilkuset starszych członków Wspólnoty Sant'Egidio w Rzymie dołączy do obchodów z Papieżem na placu św. Piotra, a w innych miastach we Włoszech i na całym świecie, podejmowane są różne inicjatywy, aby przyłączyć się do tego momentu, który wyznacza ważny krok w budowaniu wspólnoty chrześcijańskiej.