Riccardi Andrea: në web

Riccardi Andrea: në rrjetet sociale

change language
ju jeni ketu: home newsletterlink

Donation Topbar

  

Paqja është gjithëmonë e mundshme - #peaceispossible

Foto, video, dokumente dhe materiale për takimin ndërkombëtarë të zhvilluar në 6-7-8 shtator në Tiranë

Vizita e Andrea Riccardi në Indonezi - Fotogaleri

Vizita e Andrea Riccardi në Pakistan - Foto

26/10/2016
Memory of the Saints and the Prophets

Lutja e përditshme

Le parole di Papa Francesco
archive

#peaceispossible
Tiranë 2015
Christians in the Middle East: What Future?
Videos and texts of some sessions of the Summit Bari 2015


The visit of POPE FRANCIS to the Community of Sant'Egidio
Photos, videos and texts

PHOTOGALLERY #Mercychristmas: Christmas of Mercy 2015 in the world


Summer of solidarity
News from Italy and from the world


Writing to a person sentenced to death
Many good reasons to become pen-pals


Benedict XVI and the Community
Meetings and audiences

20 Tetor 2016

One month after Assisi 2016, many meetings to answer to the "Thirst for Peace" of the world


Among the latest: Kenya, Uganda etc...

IT | EN | ES | DE | FR | PT | RU
19 Tetor 2016

Out of war, beyond the sea: the way of hope. WATCH!


In the next few days other refugees from Syria will arrive to Italy through the humanitarian corridors. Here is a video with voices and stories of those who have fled from war and arrived to Italy with this project.

IT | EN | ES | DE | PT
13 Tetor 2016 | BANGUI, REPUBLIKA QENDRORE AFRIKANE

A delegation of the Community of Sant'Egidio meets the President of the Central African Republic Touadéra


Among the discussed topics: DREAM Programme, health and work for peace

IT | EN | ES | DE | FR | PT | RU | HU
8 Tetor 2016

Letter of Ecumenical Patriarch Bartholomew to Marco Impagliazzo, president of the Community of Sant'Egidio


Back to Constantinople from Assisi 2016, the patriarch wrote a letter of gratitude and appreciation to the Community.

IT | EN | ES | DE
5 Tetor 2016

5th October, World Teacher’s Day: All to school…of peace!


Thanks to all who freely and voluntarily school children all over the world. The video of the School of Peace in Antwerp.

IT | EN | ES | DE | PT | RU | ID | HU
4 Tetor 2016

Feast of St. Francis


Memory of the dedication of the Primavalle "chapel"; the first place of prayer of the Community of Sant’Egidio in the outskirts of Rome. On October 4, 1992, the peace treaty that put an end to the war in Mozambique was signed in Rome. Prayer for all those who work for peace. In the picture by Di Stasio, St. Francis hugging the wolf

IT | EN | ES | DE | FR | PT
Arkiva E Lajmeve


31/03/2003
Newsletter n. 7/03
IT | EN | ES | DE | FR | PT | CA | NL | RU | PL | HU | SQ
ZONA GJEOGRAFIKE
EVROPË • AFRIKA • AZI • AMERIKA
world map
TAGS
MOSHUARIT Guatemala Emile Poulat Calabria 16ottobre1943 fëmijë Matthew Zuppi #savealeppo Libi Romët Dhe Sintit Jerry Masslo Integrim Ëndërr Modesta Valenti OKB-SË ortodoks sirian Sicilia Kolumbi Afrika

DREAM News

25 Tetor 2016 | KENIA

UHURU SPARES 2,747 DEATH ROW CONVICTS THE HANGMAN’S NOOSE

... Jo dënimit me vdekje

LIBRA
Making PeaceNew City
Religions and ViolenceClaretian Communications Foundation, Inc.
libra më shumë

VIDEO PHOTOS WEBTV
Via dalla guerra, oltre il mare: la strada della speranza
trego me shume video

19/01/2015

19/01/2015

19/01/2015

19/01/2015

19/01/2015
tregojnë programe të tjera
Kliko këtu për të vizituar kanalin tonë
Të gjitha videot dhe fotot të gjitha


NJOFTIM
6 Shtator 2015
Koha Jone
“Lutja e Paqes 2015” në shtator mbledh në Tiranë liderët fetarë
6 Shtator 2015
Shekulli
“Takimi i paqes”, krerët botërorë të feve mblidhen në Tiranë
6 Shtator 2015
Top-Channel
Feja si simbol për paqen
6 Shtator 2015
Top-Channel
Lutja botërore për paqen, San't Egidio zgjedh Shqipërinë
6 Shtator 2015
Gazeta Shqip
Takimi për Paqen, 4 mijë të ftuar, Klosi: Organizimi më i madh ndërkombëtar në vend
arkivi


I NOSTRI BLOG
Amici dei poveri

Città per la Vita

Viva gli Anziani!

Giovani x la Pace

Notizie dal mondo

Bambini Invisibili